Batumi Boulevard  بلوار باتومی

یکی از مناسب ترین مکان ها برای پیاده روی در باتومی است که در امتداد خط ساحلی واقع شده و جاذبه های دیدنی بسیاری را داراست.ساحلی است سنگی و بسیار زیبا.در این بلوار ، برج الفبا ، چرخ و فلک و برج باتومی با چشم نیز قابل رویت است.این بلوار با عنوان قدیمی ترین جاذبه باتومی در ذهن ها مانده است.

 

بازدید از باغ ملی گیاه شناسی Batumi Botanical Garden

این باغ ملی با شهر باتومی حدود ٩ کیلومتر فاصله مسافتی دارد.این باغ در منطقه ای به اسم دماغه سبز (Green Cape) در مجاورت دریای سیاه قرار گرفته است.این باغ دارای گونه های فراوانی از گل و گیاه های مختلفی است.به گفته ی مسافران هنرمند بال سبز این باغ از فضای بسیار مناسبی برای عکاسی افراد علاقه مند به طبیعت برخوردار است.

 

میدان زیبای پیازا Piazza

یکی از زیباترین میدان های شهر باتومی است که به روش ایتالیایی ها ساخته شده است.این میدان متشکل از یک هتل ، رستوران و ساختمان های دیگر است.گردشگران و علاقه مندان می توانتد از معماری بی نظیر عکاسی کنند و از پیاده روی در این مکان نهایت لذت را ببرند.

 

میدان زیبای اروپا

این میدان یکی از اصلی ترین میدان های شهر است و مجسمه Medea را در دل خود جای داده است که شهر باتومی را به قسمت اروپایی وصل می کند.

کنسرت ها و جشن های بزرگ اروپایی بطور معمول در این میدان برگزار می گردد.

 

بنای عشق Ali And Nino

این بنا ، یک بنای شگفت انگیز ، نشانگر معماری فوق العاده است که به مجسمه ی عشق معروف است.این ٢ مجسمه ، مجسمه هایی هستند با ارتفاع ٨ متر و یکی از آنها نماد زن و دیگری نماد مرد است که در ورودی شهر بنا شده و در طول روز این ٢ مجسمه به هم می رسند و ریشه ی آن به دو انسان ، علی یک پسر مسلمان و نینو یک پرنسس گرجستانی می باشد بر اساس رمانی نوشته شده از یک نویسنده آذربایجانی.

از دست ندینش ...  تور بدروم

 

پارک May 6 Park

این پارک جاذبه های زیبای دیدنی را داراست و برای گردش به همراه خانواده فضای مناسبی را داراست. که در آن شوی دلفین ها واقع شده است.باغ وحش باتومی هم در این پارک قرار دارد.

 

گردش در شهر با دوچرخه

این شهر به دلیل داشتن فضای ساحلی ، امکانات و خدمات بسیاری برای استفاده مسافران و گردشگران با دوچرخه در سطح شهر را فراهم کرده است و لاین های ویژه دوچرخه سواری در امتداد پارک ها و بلوار باتومی در این شهر ساخته و ایجاد شده.

 

پارک میرکل (پارک معجزه Miracle Park

از مکان های دیدنی و زیبای شهر باتومی ، می توان به پارک میرکل اشاره کرد که در مرکز شهر واقع شده.ساخته هایی با مهندسی مدرن و چشم گیر در آن نمایان می شود.ساختمان هایی از جمله هتل رادیسون بلو ، برج الفبا و… در این پارک نیز واقع شده اند.

 

آبشار ماخونتستی  Makhuntseti Waterfall

این آبشار لقب یکی از چشم گیر ترین و خیره کننده ترین مناطق در نزدیکی شهر باتومی را به خود اختصاص داده است. برای دیدن از این آبشار زیبا ، باید مسافتی حدود ٣٠ تا ۵٠ کیلومتر از پایتخت گردشگری گرجستان طی کنید.این آبشار در ارتفاع ۵٠ متری قرار گرفته است و طبیعتی سرسبز و پر از زیبایی در اطراف خود دارد.

 

تورهای رفتینگ باتومی

در اطراف باتومی ، چندررودخانه وجود دارد که تورهای رفتینگ در آنها برگزار می شود. و شما می توانید برای تجربه هیجان این تورهای رفتینگ ثبت نام کنید و لذت ببرید و بنا به انتخاب خود می توانید به یکی از رودخانه های اطراف شهر باتومی در بیست کیلومتری این شهر بروید.

از دست ندینش ...  تور سنگاپور

 

مراکز خرید باتومی

مترو سیتی Batumi Metrocity

متروسیتی بررگ ترین و مجلل ترین مرکز خرید شهر باتومی می باشد که دارای زمین بازی ، سینما و بولینگ می باشد و هم چنین مغازه های برند و رستوران های با شکوه را در دل خود جای داده است که این مرکز در بلوار جدید باتومی واقع شده.

علاوه بر مرکز خرید مترو سیتی ، بزرگ ترین و زیبا ترین مرکز خرید شار باتومی نیز می باشد.

 

دریاچه نوریگلی Nurigeli Lake

یکی از جاذبه های بی نظیر و دیدنی گرجستان ، این دریاچه می باشد. که در اطراف دریای سیاه در فاصله ١٣٠ متری قرار گرفته است.عمق این دریاچه حدود ٧ متر است که فراوانی گونه های متفاوتی از ماهی هایی را دارد که مجذوب کننده گردشگران و ماهی گیران است. و این دریاچه خدماتی از قبیل مجموعه هایی از قایق رانی ، دوچرخه سواری ، پارک کودک و…. را برای مسافران و گردشگران خود فراهم کرده است.

 

موزه استالین

شخصیت استالین ، یکی از روسای اسبقی شوروی گرجی بوده. وی تنها چندماه در این ساختمان سکونت داشته و به علت کمک به کارگران قیرکار و راه اندازی مرکز چاپ غیر قانونی ، دو دهه بعد مشهور شد.استالین اصالتا باتومی نبوده و در شهری کوچک در خود گرجستان ، به نام گوری متولد شده است و این بنا ، بنایی است که گردشگران را سرگرم و با سرگذشت وی آشنا می سازد.

5/5 - (1 امتیاز)