Izmir
ازمیر
این شهر ، شهری است دور از هیاهو و استرس شهرهای آنتالیا و کوش آداسی و استانبول.
شهری است کاملا مناسب افرادی که به دنبال آرامش و سکوت و رفع خستگی های ناشی از شهرهای شلوغ هستند.در اینجا آژانس مسافرتی بال سبز به شما چند مکان دیدنی و گردشگری شهر ازمیر را به شما معرفی می کند.

١. Aslan Cak
این منطقه دیدنی از سواحل جنوبی تا خلیج ازمیر را در بر گرفته و جزو مکان های مورد علاقه گردشگران می باشد.که در این مکان می توانید معماری و مهندسی تاریخی و شهری شهر ازمیر را ببینید.طرفداران و دوست داران پیاده روی ، می توانند به این مکان سر زده و از پیاده روی در این ساحل زیبا و تمیز لذت ببرند.

٢. Kordonboyu
Kordonboyu یکی دیگر از مکان های ساحلی زیبای ازمیر است که علاقه مندان به گردش های ساحلی را به خود جذب می کند.
شما در این منطقه می توانید هم خرید کنید و هم گردش.البته باید یاد آور این نکته باشیم که قیمت اجناس Kordonboyu کمی بالا به نظر می آید که البته به خاطر برند و اصل و باکیفیت بودن این اجناس می باشد.هم چنین پس از خرید می توانید به رستوران های ساحلی بروید و غذاهای ترکی و دریایی نوش جان کنید.

٣. میدان کناک ازمیر : یکی از مهم ترین میدان های ترکیه ، میدات کناک ازمیر می باشد که در یک طرف آن مسجد کناک یالی واقع شده و در طرف دیگر آن ورودی اصلی بازار کمر آلتی قرار گرفته است.درست در وسط این میدان ، برج ساعتی قرار دارد که با معماری عثمانی ساخته شده که به خاطر وجود این برج ، این میدان به برج ساعت معروف است و این برج نماد شهر ازمیر می باشد.

از دست ندینش ...  تور زمینی ارمنستان

۴. آسانسور ازمیر : در گذشته در میدان کارتاش ، سازه ای بسیار بلند برای بردن مردم به بالای تپه با کمک فشار آب ساخته شد که با گذشت زمان و به دلیل پیشرفت تکنولوژی ، این کار به وسیله نیروی الکتریکی صورت گرفت.
در حال حاضر این مکان و این بنا تنها یک مکان گردشگری به شمار می رود و برای جابجایی مردم استفاده نمی شود و فقط مسافران و گردشگران می توانند از رستوران زیبایی که در قسمت بالای این سازه ساخته شده و نمای زیبای شهر ازمیر را نشان می دهد ، استفاده کنند.
شهر ازمیر توسط یکی از ژنرال های اسکندر بازسازی شد اما طی دوره های مختلفی مانتد عثمانی و امپراطوری های یونانی و رم و …. تغییرات چشم گیری داشته.
امروزه شهر ازمیر دارای رستوران ها و کافه ها و مناطق تفریحی و مراکز خرید بسیاری است.پارک ادنان سایگون ، پارک کولتور ، پارک اینسان هاک لاری ، پیست اسکی ، پارک آبی ازمیر ، مرکز خرید Forum Bornova , بازار Kemeralti , موزه آگورا ، مسجد Hisar , مرکز خرید Ege Park Mavi şehir و … از جمله مناطق تفریحی این شهر به شمار می روند.

5/5 - (1 امتیاز)