Istanbul

استانبول

استانبول ، پايتخت كشور تركيه و مهم ترين مركز اقتصادي اين كشور به شمار مي رود و به دو قسمت آسيايي و اروپايي تقسيم مي شود كه بزرگ ترين شهر دنياست كه در دو قاره قرار دارد و سالانه مسافران و گردشگران متعددي را مي پذيرد.

استانبول شهريست تاريخي كه مسجد هاي زيادي با تاريخچه هاي متفاوت بسيار تاريخي و قديمي ، موزه ها ، هتل ها ، پارك ها و بسياري جاذبه ديدني ديگر را در دل خود جاي داده است كه سالانه پذيراي مسافران و گردشگران بسياري مي باشد.

از جمله مسحد هاي معروف و به نام اين شهر مي توان به مساجد سلطان احمد (مسجد آبي) ، ايا صوفيه و سليمانيه اشاره كرد كه هر گردشگري قطعا علاقه مند به بازديد از اين مساجد به خاطر نماي فوق العاده و معماري ويژه آن ها ، مي شود.

يكي از مهم ترين و جذاب ترين موضوعي كه هر گردشگري را به خود در استانبول جذب مي كند ، فراواني و تنوع غذاها و خوراكي هاست كه هر گردشگر و رهگذري را مجذوب خود مي سازد.كه يكي از اصلي ترين فرهنگ هاي مردم اين كشور نيز به شمار مي رود.

از ديگر مكان هاي ديدني اين كشور ، حمام هاي زيبا و ديدني اين كشور مي باشد كه با معماري خاص و زيباي به سبك ترك ها ساخته و بنا شده است.

 

مسجد اياصوفيه كوچك

پيش از آنكه يوستينياتوس ، اياصوفيه را بسازد ، مجبور بود براي ديدن نماي بيروني ساختمان ، يك مدل امتحاني از آن را بسازد.نام اصلي اين بنا ، كليساي سرجيوس بود ولي بعده ها به علت شباهت زياد به مسجد اياصوفيه ، اياصوفيه كوچك ناميده شد و بعد در زمان حكومت عثماني ها به مسجد تبديل شد و هنوز هم به عنوان مسجد فعاليت دارد.و اين مسجد كوچك هم از جمله مكان هايي است كه مسافرات را به خود جذب مي كند.

 

مسجد اياصوفيه

اين مسجد به علت مهندسي و معماري خاص و خارق العاده خود زبانزد تمام گردشگران مي باشد كه مردم را با هر ديني به خود مجذوب مي كند كه در قديم الايام بعنوان كليسا استفاده مي شده و امروزه بعنوان موزه از آن ياد مي شود و اين موزه ، در روزهاي سه شنبه تا يك شنبه پذيراي علاقه مندان مي باشد.

اين مسجد در قسمت اروپايي تركيه واقع شده و در منطقه سلطان احمد و در مركز اين شهر قرار گرفته و در نزديكي هتل ها و مراكز خريد و تفريحي واقع شده است. براي رفتن به اين مسجد ، تمامي وسايط نقليه عمومي به راحتي در دسترس گردشگران قرار گرفته اند.از هتل هاي نزديك به مسجد اياصوفيه مي توان به هتل هاي Hagia Sophia , Anthemis , Ottoman و… اشاره كرد.

 

مسجد سليمانيه

مسجد سلميانيه از جمله مكان هايي است كه سمبل شهر استانبول است و به بازديدكنندگان حس آرامش و معنويت القا مي كند.اين مسجد با عظمت و پر شكوه ، به دستور سلطان سليمان روي سومين تپه استانبول بنا شد.كه به دستوري وي بنا برا اين شد كه اين مسجد با چهار مناره ساخته شود تا نشانگر اين باشد كه يك سلطان آنرا بنا كرده است.

 

 

مسجد آبي (مسجد سلطان احمد)

اين مسجد به دستور  سلطان احمد بنا شد و موضوعي كه وي را پس از ساخت اين مسجد به شدن عصباني كرد اين بود كه ابعاد اين مسجد از ابعاد اياصوفيه كمتر شده بود.

در ابتدا اين مسجد داراي ٦ مناره بود كه زمانيكه مردم مسلمان متوجه اين موضوع شدند ، به آن اعتراض كردند و وي را به علت تقليد از ٦ مناره مسجد الحرام مكه متهم كردند.سپس سلطان احمد براي اينكه اعتراض ها را آرام كند ، مناره هفتم مسجد كعبه را ساخت.

 

 

كاخ توپكاپي

اين كاخ در نزديكي مسجد اياصوفيه بنا شده است.اين كاخ از محبوب ترين مكان ها براي بازديد كنندگان شهر استانبول به شمار مي رود.معناي واژه توپ كاپي در تركي ، دروازه توپ ها مي باشد كه به دليل وجود توپ هاي جنگي بزرگي كه ميان دروازه نمايان بوده ، به اين نام شهرت يافته و محل استقرار سلطان محمد دوم هم بوده و بعد از آن به حرمسرا تبديل شده و امروزه به عنوان موزه ، گردشگران مي توانند به اين مكان بروند و بايد توجه داشته باشند كه در چندي از سالن هاي اين كاخ مثل خزانه داري يا مراكز نگه داري لباس هاي سلطان و…. اجازه عكاسي نداريد.اين كاخ در تمام روز هاي هفته به جز سه شنبه ها براي بازديد عموم باز است و در صبح روزهاي تعطيل مذهبي براي بازديد بسته مي باشد.

كاخ توپكاپي بعد از مسجد اياصوفيه ، لقب دومين مكان ديدني و تفريحي اين كشور را به خود اختصاص داده است.

 

بازار بزرگ استانبول (كاپالي چارشي)

اين مركز خريد در منطقه Bayrampasa قرار گرفته است.

اين بازار بزرگ در زبان تركي به معناي بازار سرپوشيده است كه يكي از بزرگ ترين و محبوب ترين مراكز خريد سر پوشيده دنيا به شمار مي رود.محصولات بي نظيري مانند قالي ، فرش ، صنايع دستي و هنري و… در اين بازار به فروش مي رسد و اين بازار داراي رستوران ها كافه ها و مساجد متعددي نيز مي باشد.

 

ميدان تكسيم

تكسيم ، يكي از محله هاي مدرن و شلوغ و يكي از سر زنده ترين قسمت هاي اروپايي اين شهر به شمار مي آيد.خيابان تكسيم مراكز فرهنگي ، هنري ، مراكز خريد

 

متنوع ، رستوران هاي زيبا و دلنشين متنوعي را در خود جاي داده است.

از جمله اين مراكز مهم مي توان به مركز آتاتورك (Ataturk Kultur Merkezi) ، بناي ياد بود جمهوري (Moument Of Republic) و… اشاره كرد.

 

 

برج گالاتا

بهترين نماي ديدني شهر استانبول كه از نظر ها پنهان نمي ماند ، برج گالاتا مي باشد كه در منطقه بي اوغلو نمايان است.كه علت اصلي ساخت اين برج ، نظارت بر حمل و نقل كشتي ها بوده و بعد از آن به عنوان زندان از آن استفاده مي شده.

آژانس بال سبز تماشاي اين برج زيبا را ، در شب و نزديكي غروب به مسافران خود پيشنهاد مي كند.

 

خيابان استقلال

Istiklal Caddesi

اين خيابان ، از اصلي ترين و معروف ترين خيابان هاي اين شهر به شمار مي آيد كه در قسمت اروپايي استانبول واقع شده است. اين خيابان سرشار از كافه ها ، رستوران ها ، هتل هايي چون Grand Star , Bvslush و مراكز خريد متنوع بسياري جاذبه هاي ديدني و گردشگري ، را در دل خود جاي داده است.

يكي از مكان هاي تاريخي معروف اين شهر ، پاساژ چيچك مي باشد كه بطور معمول در هر سال بازديدكنندگان زيادي را به خود جذب مي كند.

 

مراكز خريد استانبول

استانبول ، مراكز خريد بسيار زياد و متنوعي را دارا مي باشد كه در اين قسمت به معرفي برخي از آن ها مي پردازيم.

١.مركز خريد ايستينه : يكي از بزرگ ترين و مجلل ترين مراكز خريد اين شهر به شمار مي رود كه سرشار است از مغازه هاي برند و رستوران ها و فست فودهاي خوشمزه و بي نظير.

آژانس مسافرتي بال سبز اين موضوع را به شما ياد آور مي شود كه در نزديكي اين مركز خريد ، ايستگاه مترو وجود ندارد و براي رفتن به اين مركز خريد زيبا و به ياد ماندني ، بايد از ديگر وسايل نقليه استفاده كنيد.

٢.مركز خريد اوليويوم : به مركز حراجي شهر استانبول شهرت دارد.اجناس با قيمت بسيار مناسب و با كيفيت كم.

٣.مركز خريد كانيون : وجود مغازه هاي بسيار بي نظير و لوكس و گران قيمت و اجناس كم ياب ، هم چنين رستوران هاي بسيار عالي و با كيفيت بالا ، اين مركز خريد را به يك مركز فوق العاده لوكس و كم نظير تبديل كرده و نكته جالب اين مرمز خريد اين است كه در همه فصول سال ، حراج دارد.

فروم استانبول ، مترو سيتي ، سفاير ، مارمارا ، جواهر از ديگر مراكز خريد به نام و معروف اين شهر مي باشد.

 

 

كشتي سواري در تنگه بوسفور

تنگه اي با نام بوسفور در استانبول وجود دارد كه جداكننده قاره آسيا از قاره اروپا مي باشد.اين تنگه محبوب ترين و مجذوب كننده ترين مكان ها براي تفريح در استانبول است. آژانس مسافرتي بال سبز گردش با كشتي در اين تنگه را به مسافرين عزيز خود پيشنهاد مي كند.

 

آب انبار باسيليكا (Basilica Citern)

اين آب انبار در گذشته ، آب ساكنين شهر را تامين مي كرده.تكنولوژي به كار رفته در ساخت اين آب انبار ، در زمان خودش بسيار بي نظير و شگفت انگيز و پيشرفته بوده است.طبق نظرات ليدرهاي آژانس مسافرتي بال سبز ، وقتي مسافران به اين مكان ديدني و زيبا سر مي زنند ، همه در تعجبند كه اين بنا در آن زمان و آن امكانات ، از اين معماري و تكنولوژي برخوردار بوده است. اين انبار در چند قدمي مسجد آبي ( مسجد سلطان احمد ) قرار گرفته است.

 

 

بازار ادويه Spice Bazaar

يكي از مهيج ترين بازار هاي استانبول كه هر گردشگري را به خود جذب مي كند ، بازار ادويه است.كه شما مي تولنيد در اين بازار علاوه بر خريد خشكبار و ادويه هاي مختلف ، از مسجد جديد Yeni Camii هم ديدن كنيد.

آژانس مسافرتي بال سبز به مسافرين خود پيشنهاد مي كند سر زدن به اين بازار را در سفر خود به استانبول از دست ندهند.

 

قلعه يديكوله Yedikule Fortress

از مراكز جذاب و ديدني كه ارزش حداقل يك بار ديدن و رفتن را دارد و در چند سال اخير بازسازي شده و گردشگران و علاقه مندان مي توانند از مناظر بي نظير قلعه و درياي مرمره لذت ببرند.

 

اسكودار Uskudar

اسكودار ، از افسانه اي ترين و بهترين جاهاي ديدني اين شهر به شمار مي رود.

و شما مي توانيد از طريق قايق و لنج به آب هاي آسيا برويد كه از كنار برج دختر Kiz Kulesi عبور مي كند كه در فاصله دويست متري دريا قرار گرفته است.

امروزه اين برج به عنوان فانوس دريايي و برج ديده باني مورد استفاده قرار مي گيرد.

 

كاخ دلما باهچه Dolmabahce Palace

اين كاخ از بي نظير ترين و فوق العاده ترين مكان هاي ديدني استانبول مي باشد كه بسيار شيك و لوكس و مجلل بوده و در قرن نوزدهم با استفاده از چهارده تن طلا بنا شده و اين كاخ در مجاورت خط ساحلي بسفور بنا و ايجاد شده.آژانس مسافرتي بال سبز ، به سمافرين تود پيشنهاد مي كند بازديد از اين كاخ باشكوه را اصلا از دست ندهند.

 

Çiragan Palace Kempiniski :

اين هتل زيباي پنج ستاره داراي يك مركز آب گرم و سالن بدن سازي ، پاركينگ ، يك استخر بسيار زيبا با منظره زيبايي از تنگه بسفر است.اتاق هايي زيبا داراي لب تاب هاي لوكس و پنجره هاي كف تا سقف سرتاسري و مجهز به تلويزيون هاي ماهواره اي .هر اتاق يك بالكن با منظره زيبايي از دريا يا باغ را دارا است.

رستوران Laledan صبحانه اين هتل را با بيش از ٢٥٠ نوع مواد غذايي ارگانيك ، رستوران Tuğra تجربه ناهار خوري به سبك عثماني را با موسيقي زنده سنتي ارائه مي دهد.

مسافران اين هتل مي توانند از حمام تركي اين هتل استفاده كنند و از آن لذت ببرند.

اين هتل بيشتر مورد پسند زوج ها مي باشد.

و راحت ترين تخت ها را براي استراحت و خواب راحت در اين هتل قرار گرفته است.

 

 

Radisson Blu Hotel Istanbul Şişli

اين هتل در ٢٥٠ متري مركز خريد جواهر قرار گرفته و داراي امكاناتي چون استخر سر پوشيده ، استخر روباز ، مركز تناسب اندام ، حمام تركي و…. است.

ميز پذيرش ٢٤ ساعته و واي فاي رايگان در دسترس عموم قرار گرفته است.شما مي توانيد در بالكن شيشا

Balkon Shisha Lounge استراحت كنيد.

اتاق هاي هتل راديسون بلو مجهز به امكاناتي مانند تلويزيون هاي ماهواره اي ، تهويه مطبوع ، ميني بار و… مي باشد.حمام با دوش اختصاصي و سرويس اتو از ديگر امكانات اين هتل مي باشد.بعضي از اتاق هاي اين هتل به Business Lounge دسترسي دارند كه شراب ، آب جو ، چاي و نوشيدني هاي غير الكلي دارد.

در راديسون بلو ، صبح با صبحانه بوفهي آغاز مي شود.ناهار و شام در اين هتل به سبك à la carte سرو مي شود.مهمان در اين هتل ، مي توانند يك نوشيدني  در كافه يا بار اين هتل داشته باشند.

در راديسون بلو ، فاصله كوتاهي از مترو و ايستگاه متروي شيشلي ، دسترسي به نقاط ديگر شهر را راحت مي كند.از فرودگاه آتاتورك تا اين هتل ٢١ كيلومتر راه است.اتاق هاي اين هتل نماي رو به خيابان دارند.

 

 

Elite World Istanbul Hotel

اين هتل ٥ ستاره ، حدود ٥٠ متر از ميدان تكسيم فاصله دارد.اتاق هاي اين هتل ، داراي امكاناتي مانند حمام هاي لوكس اختصاصي ، واي فاي رايگان ، موكت هاي ظريف ، تلويزيون هاي ديواري است.

اين هتل در فاصله كوتاهي از خيابان استقلال واقع شده است.

فرودگاه آتاتورك تا اين هتل ٢٣ كيلومتر فاصله دارد.

ايستگاه مترو در ٤٠٠ متري اين هتل در خيابان تكسيم قرار دارد.

روز خود را در Lobby Lounge بگذرانيد يا در رستوران The Brasserie لذت ببريد و اگر به سلامت غذايتان اهميت مي دهيد ، Try Bar Fit را انتخاب كنيد كه در آن شما مي توانيد غذاهاي سبك و آبميوه هاي تازه و ارگانيك و نوشيدني هاي ديگر را ميل كنيد.

 

Nova Plaza Taksim Square

اين هتل مدرن ٥٠ متر از ميدان شلوغ تكسيم و خيابان استقلال فاصله دارد.اين هتل خدمات و امكاناتي چون واي فاي رايگان ، اتاق هاي ضد صدا ، كف پاركت و حمام هاي سنگ مرمر ، تهويه مطبوع ، تلويزيون هاي ماهواره اي با صفحه نمايش تخت را به مسافرين خود ارائه مي دهد.

مهمانان اين هتل مي توانند از غذاهاي تركي متنوع و غذاهاي بين المللي در رستوران اين هتل ميل كنند و لذت ببرند.

ايستگاه متروي تكسيم در ٣٠٠ متري نوا پلازا هتل واقع شده است.

 

 

Rixos Pera Istanbul

هتل ريكسوس پرا در ٢٠٠ متري مركز خريد و سرگرمي در بخش تا يخي تكسيم واقع شده است.از هتل تا مركز خريد Demiroren Shopping Mall تنها ٧ دقيقه پياده راه است.اين در حاليست كه Shishane Metro Enthrance در فاصله ٥ دقيقه اي قرار دارد و دسترسي به منطقه Sultan Ahmet و بسياري از مناطق محبوب را راحت و آسان مي كند.

تمام اتاق ها و سوئيت هاي ريكسوس پرا داراي يك ميني بار ، گاو صندوق و لب تاب است و برخي از اتاق هاي اين هتل داراي منظره بي نظير دريا است.مسافران مي توانند از تنقلات خوشمزه ، نوشيدني هاي خوشمزه ، در كافه سلطنتي لذت ببرند.شما مي توانيد از امكانات بي نظير Spa Soul از جمله ماساژ ، حمام تركي ، در Rixos Royal Spa استفاده كنيد.از اين هتل تا مركز خريد جواهر حدود ٤،٥ كيلومتر فاصله است كه از طريق مترو مي توانيد به آنجا برويد.

مركز خريد Istinye Park در ١٢ كيلومتري اين هتل واقع شده است.براي رفتن به برج گالاتا ، از اين هتل حدود ١٥ دقيقه پياده راه است.هم چنين فرودگاه آتاتورك هم در فاصله حدود ٣٠ كيلومتري اين هتل واقع شده است.

 

 

Grand Oztanik Hotel Taksim & Spa

اين هتل در منطقه تكسيم واقع شده است و اتاق هاي اين هتل داراي امكاناتي چون دسترسي به واي فاي رايگان ، تلويزيون ال سي دي ، تهويه مطبوع ، رنگ هاي گرم و مبلمان چوبي ، وان ، ميني بار ، لوازم نوشيدن چاي و قهوه و يك سبد ميوه را به مسافرين خود ارائه مي دهد.بعضي از اين اتاق ها منظره دريا و بعضي ديگر منظره شهر را دارا هستند.

مسافران مي توانند روز خود را در اين هتل با صبحانه بوفه اي ريتوران ماندو  آغاز كنند.

منو à la carte براي ناهار و شام نيز در دستر

 

س است.شما مي توانيد با يك درخواست ، ناهار يا صبحانه تان را بسته بندي شده در رختخواب ميل كنيد.مسافران مي توانند انواع كيك ها و كوكي ها را در Safari Lounge ميل كنند و لذت ببرند.

كاخ دلما باهچه در فاصله ١٠٠ كيلومتري اين هتل قرار گرفته و فرودگاه آتاتورك در فاصله ٢٠ كيلومتري واقع شده است.

 

 

Sanat Hotel Boutique

اين هتل در تكسيم واقع شده كه تنها ٤٠ متر از خيابان استقلال فاصله دارد.واي فاي در اين مكان در تمامي نقاط وجود دارد و رايگان است.

هر اتاق اين هتل داراي امكاناتي مانند تهويه مطبوع ، تلويزيون هاي LED ، ميني بار ، صندوق امانات و ميز كار است.هم چنين وجود بالكن هاي فرانسوي و پنجره هاي قدي اين اتاق ها را به واحد هاي خاص تبديل كرده كه مبلمان دست ساز تزيين شده ، حمام با سنگ هاي مرمر ، لوازم آرايشي و بهداشتي و سشوار و … از جمله امكاناتي است كه در دسترس مسافران قرار مي گيرد.

در اين هتل در شبانه روز شما مي توانيد از غذاهاي تركي و سنتي رستوران سانات ميل كنيد و لذت ببريد.هم چنين مي توانيد صبحانه خود را در اتاق ( با كمي هزينه بالاتر ) ميل كنيد و لذت ببريد.هم چنين از خدماتي كه اين هتل به مسافران خود ارائه مي دهد.

اين هتل با برج گالاتا ٧٠٠ متر فاصله دارد.نزديك ترين ايستگاه مترو ، شيشانه ( Shishane ) در فاصله ٥ دقيقه اي اين هتل قرار دارد.Sultan Ahmet در فاصله ٤ كيلومتري از هتل قرار دارد.فرودگاه آتاتورك در فاصله ١٨ كيلومتري اين هتل واقع شده است.

 

 

Swissotel The Bosphorus Istanbul

اين هتل ٥ ستاره لوكس داراي استخر رو باز و آب گرم است و هم چنين داراي فن آوري و امكانات و خدمات بسيار زيبايي مي باشد.اتاق هايي با انكانات واي فاي رايگان ، ميز كار ، ميني بار . بعضي اتاق ها داراي دوش و بعضي از آن ها داراي وان هستند.

زمين تنيس ، مركز تناسب اندام ، اتاق درمان و… از جمله خدماتي است كه اين هتل در اختيار مسافران قرار مي دهد.كاخ توپ كاپي و بازار بزرگ و مسجد آبي در فاصله ١٥ دقيقه اي اين هتل قرار دارد و فرودگاه آتاتورك در فاصله ٢٥ كيلومتري قرار دارد و فرردگاه صبيحا در ٤٢ كيلومتري واقع شده است.

 

 

Shangri La Bosphorus

اين هتل زيبا ، ميان كاخ دلما باهچه موزه درياي ساحل اروپاي بسفور قرار دارد.اين هتل لوكس با استخر هاي سرپوشيده ، امكانات مدرني را ارائه مي دهد.

اينترنت با سرعت بالا ، تلويزيون ، تخت خواب ، ايستگاه متصل به آي پد ، حمام هاي سنگ مرمر ، لوازم آرايش بولگاري ، از جمله امكاناتي است كه اتاق هاي اين هتل به مسافران ارائه مي كند.

IST TOO ، انواع غذاهاي جهان مانند غذاهاي ژاپني ، مديترانه اي و تركي را سرو مي كند.

Lobby Lounge يك فضاي مناسب و آرام براي لذت بردن از عملكرد استاد چاي كونگ فو است و داراي بيش از صد نوع چاي و شيريني است.

ميدان تكسيم در ٢ كيلومتري اين هتل واقع شده و فاصله آن تا فرودگاه آتاتورك ٢٧ كيلومتر است.

 

 

 

Conrad Istanbul Bosphorus

هنل كُنراد در مركز اين شخر واقع شده كه بالكن هاي زيبايي با منظره بي نظير بسفر را دارا است.هم چنين اين هتل داراي اتاق هايي لوكس و سوئيت هايي با طراحي هاي معاصر است.اين هتل بين كاخ دلما  باهچه و كاخ بسفر واقع شده.

پارك ملي ييلديز با فاصله ١٠ دقيقه پياده از اين هتل ، منطقه Orta Koy ، ايستگاه تراموا كاباتاش و ايستگاه هاي Funicular ٢٠ دقيقه با اين هتل فاصله دارند.تنوع و فراواني كافه ها و رستوران ها و مغازه هاي مختلف در دريا نكته قابل توجهي مي باشد.

اتاق هاي اين هتل ، متشكل از يك اتاق نشيمن و محل كار با دكوراسيون معاصر و مبلمان لوكس ، حمام هاي سنگ مرمر است.

امكانات تفريحي اين هتل به مركز تناسب اندام ، حمام تركي ، زمين تنيس است كه در تمام طي روز قابل استفاده مي باشد.

 

 

Nova Plaza Crystal Hotel

هتل كريستال ، با فاصله كوتاهي از ميدان تكسيم واقع شده است و داراي استخر سرپوشيده است.اين هتل در فاصله صدمتري از ايستگاه اتوبوسراني فرودگاه قرار گرفته است.

اتاق هاي اين هتل ، اتاق هاي بزرگي هستند و خدماتي مانند تلويزيون هاي تخت ، چاي و قهوه ساز و واي فاي رايگان و دكور زيبا و ميني بار مي باشد.

هم چنين هتل كريستال داراي يك آب گرم سالم است كه در آن مهمانان مي توانند از استخر سرپوشيده استفاده كنند و لذت ببرند.

بسياري از مغازه ها ، رستوران ها و كافه ها در اطراف اين هتل در دسترس عموم قرار دارد.

 

 

 

 

Four Seasons Hotel Istanbul At The Bosphorus

در امتداد تنگه بسفر ، اين بازسازي قصر عثماني هماهنگي با جزئيات لوكس را نشان مي دهد.استخر سرپوشيده و استخر در فضاي باز در اين هتل در دسترس عموم است.اتاق هاي اين هتل امكاناتي چون مبلمان با ظرافت زيبا ، تهويه مطبوع ، تلويزيون هاي ماهواره اي ، ميني بار ، صندوق امانات را به مسافران خود ارائه مي كند.هم چنين وجود رستوران آكو با تراسي مشرف به بسفر ، غذاهاي مديترانه اي با غذاهاي ايتاليايي و تركي دارد.مه

 

مانان اين هتل مي توانند از حمام تركي اين هتل استفاده كنند.

 

 

 

CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul

اين هتل در فاصله ١٥٠ متري ميدان تكسيم قرار دارد كه واقع در قلب شهر است.مهمانان اين هتل مي توانند از سونا ، حمام تركي ، اتاق بخار و ماساژ استفاده كنتد و لذت ببرند.اتاق هاي اين هتل از امكاناتي مثل تلويزيون LCD ، واي فاي رايگان ، كتري برقي با چاي و قهوه رايگان است.در بعضي اتاق ها يك وان وجود دارد.سوئيت هاي CVK در يك ساختمان در مجاورت ساختمان اصلي قرار گرفته و داراي آشپزخانه جداگانه ، ناهار خوري خصوصي ، دكوراسيون مدرن با تخت خواب است.

همه سوئيت هاي اين هتل داراي امكاناتي چون يخچال ، مايكرو ويو ، دستگاه قهوه ، ماشين ظرف شويي ، لباس شويي ، غذا خوري ، آشپزخانه كاملا مجهز است.

سه رستوران مختلف Izaka Mezze Mave , The Midd , Hitode در اين هتل وجود دارد.

خيابان استقلال در فاصله ٤٠٠ متري از اين هتل قرار دارد.كاخ دلما باهچه ٥ دقيقه با اين هتل زيبا فاصله دارد.بازار جواهر ٤ كيلومتر و ايستينه پارك در ١١ كيلومتري هتل CVK Park قرار دارند و هم چنين فرودگاه آتاتورك هم در فاصله ٢٠ كيلومتري اين هتل واقع شده است.

 

هتل هاي استانبول :

1.çirğan palace kepiniski

Address : beşiktaş , istanbul

 

2.Radisson Blu Hotel Istanbul Şişli

Address : şişli , istanbul

 

3.Rixos Pera Istanbul

Address : Beyloglu , Istanbul

 

 1. Elite World Istanbul Hotel

Address : Beyoglu , Istanbul

 

 1. Lares Park Hotel

Address : Beyoglu , Istanbul

 

 1. Nova Plaza Taksim Square

Address : Beyoglu , Istanbul

 

 1. Grand Oztanik Hotel Taksim & Spa

Address : Beyoglu , Istanbul

 

 1. Golden Age Hotel

Address : Beyoglu , Istanbul

 

9.Sanat Hotel Pera Boutique

Address : Beyoglu , Istanbul

 

 1. Swissotel The Bosphorus Istanbul

Address : Beşiktaş , Istanbul

 

 1. Shangri La Bosphorus Istanbul

Address : Beşiktaş , Istanbul

 

 1. Conard Istanbul Bosphorus

Address : Beşiktaş , Istanbul

 

 1. Nova plaza Crystal Hotel

Address : Beyoglu , Istanbul

 

 1. Four Seasons Hotel Istanbul At The Bosphorus

Address : Beşiktaş , Istanbul

 

 1. CVK Park Bosphorus Hotel Istanbul

Address : Beyoglu , Istanbul

 

پارك هاي آبي استانبول :

١.پارك آبي كلاب دلفين استانبول :  Aqua Club Dolphin

Address : Cemal paşa caddesi , bahçe şehir , başakşehir , istanbul , turkey

+90 212 672 61 61

دلفين كلاب ، بزرگ ترين و وسيع ترين پارك آبي اين شهر است.كه متشكل از سرسره هاي آبي و استخر هاست.واتر پلو ، واليبال ساحلي و زمين تنيس از جمله امكانات تفريحي اين پارك به شمار مي رود.با توجه به شرايط آب و هوايي ، بين ماه هاي ارديبهشت تا شهريور اين پارك باز مي باشد.

براي رفتن به اين پارك كافي است در ايستماه هاي مشخص قرار گرفته و رايگان به اين پارك برويد.

 

٢.پارك آبي آكوا مارين Aqua Marine

Address : Komando sokaki , 4 , Buyuk Cekmece , Istanbul , Turkey

+90 212 882 28 20

آكوا مارين يكي ديگر از پارك هاي آبي شهر استانبول مي باشد.

سياه چاله ، كاميكازه و سرسره بلند از جمله امكانات اين پارك مي باشد كه در اختيار شما قرار مي گيرد.بازي هاي دريايي ، رفتينگ ، استخر كودكان و … از جمله امكانات سرگرم كننده اين پارك است.

براي رفتن به اين پارك كافي است در ايستگاه هاي مشخص قرار گرفته و رايگان به اين پارك برويد.

 

٣.شهر بازي ويا لند :

Address : Şehit Metin Kaya Sokaki , Yeşilpinar Mahallesi , Eyup , Istanbul , Turkey

+90 850 210 85 63

 

ويا لند ، شهر بازي بزرگ و بسيار مهيج و جذاب مي باشد كه پيشنهاد مي كنيم حتما به اين مكان سر بزنيد.اين مجموعه ، شهر بازي است ولي در آن چند بازي هم وجود دارد.در اين پارك امكانات و خدمات پارك آبي وجود ندارد ولي وجود دو سرسره آبي و جت اسكي باعث مي شود كه كساني كه به اين مكان مي روند ، اين مكان را با پارك آبي اشتباه بگيرند.